Jack Rozparovač oběti

Vzhledem k tomu že Jack Rozparovač nebyl nikdy dopaden, není možné se 100% jistotou prohlásit, které vraždy ve skutečnosti měl na svědomí. Vraždy, které se odehrály v oblasti Whitechapel v období 1888 až 1892, kam spadají i vraždy připisované Jackovi Rozparovači, zahrnují celkem 11 vražd.

Je tedy dost dobře možné, že i některé další vraždy mohl mít na svědomí Jack Rozparovač.

Navíc v této oblasti došlo již na počátku roku 1888 k několika útokům na ženy. I ty bývají někdy připisovány Jackovi Rozparovači. Někteří je označují za „rané období“ vraha jménem Jack Rozparovač. Spolehlivé důkazy, byť i nepřímé, které by jej s těmito činy spojili, ale neexistují

MARTHA TABRAM

Asi první obětí, která je připisována Jackovi Rozparovači je MARTHA TABRAM. Ta byla zavražděna v brzkých ranních hodinách 7. srpna 1888. U této oběti ale existuje celá řada sporů, jestli to doopravdy byla první oběť Jacka Rozparovače nebo ne.

Tělo oběti jménem Martha Tabramová bylo objeven u 5 hodin ráno, v prvním poschodí budovy George Yard Buildings. Jak už ale bylo uvedeno výše, existuje celá řada protichůdných názorů, jestli se jednalo o skutečnou oběť vraha se jménem Jack Rozparovač.

MARY NICHOLS

Mary Nichols je všeobecně uznávaná jako první oběť vraha, který v následujících dnech dostal jméno a stal se známý jako Jack Rozparovač. Ona je také první z pěti tzv. „kanonických“ obětí. Jedná se o oběti, které zemřeli v období 31. Srpna až 9. Listopadu 1888. Těchto pět žen Mary Nichols, Annie Chapman, Elizabeth Stride, Catherine Eddowes a Mary Kelly, u těch všech existuje celá řada důkazů, že byly zavražděny stejným člověkem.

Tělo Mary Nichols bylo nalezeno kolem 31. Srpna 1888 ve 03:40 v bráně Buck’s Row ve Whitechapel. Její tělo našel povozník jménem Charles Cross

ANNIE CHAPMAN

8. září 1888 našel John Davis tělo Annie Chapman na dvorku číslo 29 Hanbury Street v 6 hodin ráno. Byla děsivě znetvořená a vrah jí vyřízl její dělohu. S její smrtí se neklid, který vyvolaly předchozí vraždy, změnil v opravdovou paniku.

ELIZABETH STRIDE

Po předchozích vraždách se Jack Rozparovač na tři týdny „odmlčel“. Pak se ale opět vrátil na scénu a spáchal hned dvě vraždy. Obě za jednu noc. Nález obětí pak od sebe nedělila ani celá hodina. První oběť nalezená 30. Září 1888 byla Elizabeth Stride. Její tělo se našlo v jednu hodinu ráno na dvoře Dutfield’s Yard na Berner Street.

CATHERINE EDDOWES

Catherine Eddowes byla druhá oběť nalezená 30. září 1888. Její tělo bylo nalezeno pouze 45 minut po nálezu první oběti.  Catherine Eddowes byla nalezena v Mitre Square v londýnském City.

MARY KELLY

Celý předchozí měsíc říjen se obešel bez další vraždy. Lidé se tak už začali domnívat, že vraždění skončilo. Pak ale byla nalezena další oběť. 9. listopadu 1888 byla nalezena poslední „oficiálně uznávaná“ oběť vraha jménem Jack Rozparovač. Byla to Mary Kelly, kterou objevili zavražděnou v jejím vlastním pokoji v Miller’s Court na Dorset Street.

ALICE MCKENZIE

17. července 1889 konstábl Walter Andrews objevil tělo prostitutky Alice McKenzie v temném průchodu ve Whitechapel. Tento objev vyvolal spekulace, že se Jack Rozparovač vrátil zpět. Tato vražda, podobě jako první oběť uvedená v našem seznamu ale vyvolává celou řadu spekulací a často nebývá uváděna na seznamu „oficiálních“ obětí vraha Jacka Rozparovače.

Jack Rozparovač


Místa kde vrazdil Jack Rozparovac

    Základní fakta

  • Přezdívka: Jack Rozparovač
  • Alias: vrah z Whitechapel
  • Skutečné jméno: neznámé
  • Počet obětí: 5 - ?
  • Kdy vraždil: 1888 - ?
  • Kde vraždil: Londýn, Anglie
Jack Rozparovac - dopis z pekla

Jack Rozparovac - dobové zobrazení

Copyright © 2024, všechna práva vyhrazena Jack-Rozparovac.cz
Kontakty |